Aktualności

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

OGÓLNA KLAUZULA INFORMACYJNA

DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ DZIELNICY ŻOLIBORZ M.ST. WARSZAWY

 

W związku z obowiązywaniem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.201 6r, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/45/WE (Dz. Urz. UE L 119, s. 1) – zwanego dalej „RODO”, uprzejmie informujemy, iż:

Joga dla seniorów

Galeria: 

Seniorów mieszkających na Żoliborzu zapraszamy na zajęcia jogi prowadzone przez Aleksandrę Sobczak, instruktorkę z dyplomem Akademii Wychowania Fizycznego
w Warszawie.

 

Spotkania odbywają się we wtorki o 8.30 przy Popiełuszki 16

 

Program ćwiczeń został opracowany specjalnie dla osób starszych. Ćwiczenia są powolne i spokojne, każdy uczestnik wykonuje je w tempie dostosowanym do własnych możliwości i nastroju.

Ćwiczymy boso, w luźnym i wygodnym stroju.

Konkurs Żoliborskie miejsca przyjazne seniorom

Galeria: 

22 września 2018 roku w Forcie Sokolnickiego odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień w pierwszej edycji „Konkursu na Żoliborskie miejsca przyjazne seniorom”. Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborza, Pana Krzysztofa Bugli, zaś jego organizatorem była Żoliborska Rada Seniorów oraz Urząd Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy. Głównym celem konkursu było wyróżnienie i promowanie miejsc otwartych na potrzeby seniorów.

Wystawa plakatów Partnerstw

Galeria: 

22 września 2018 roku w Pawilonie Kulturalnym podczas Dni Seniora odbyło się doroczne spotkanie międzypokoleniowe organizowane przez Partnerstwo Sady Żoliborskie. Po części oficjalnej dotyczącej podsumowania dokonań założycieli i partnerów Sadów Żoliborskich, wystąpiły zespoły: dziecięcy - „Melodynki” i młodzieżowy „Bezimienni” ze szkoły podstawowej nr 267. W trakcie spotkania można było obejrzeć wystawę plakatów Partnerstw, zorganizowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej.  Plakaty związane były z różnymi wydarzeniami organizowanymi wspólnie lub w ramach działań własnych przez Partnerów.

Wrzesień w Klubie Seniora Promyk

Galeria: 

Wrzesień 2018r. w Klubie Seniora „Promyk” rozpoczął się uroczystym spotkaniem po wakacyjnej przerwie. Przy akompaniamencie muzyki Seniorzy dzielili się wspomnieniami oraz tańczyli do znanych utworów muzycznych. Podczas spotkań w klubie Seniorzy wybrali się również na wirtualny spacer z historykiem Panem Jackiem Radzymińskim po warszawskich Powązkach oraz razem z wolontariuszami z SP 267 grali w gry planszowe i karciane. Niektórzy Seniorzy udali się w świat dziecięcych wspomnień razem z psychologiem z Fundacji „Nagle Sami”. Panie zaprezentowały również swoje prace – np.

Spotkanie z mieszkańcami Partnerstwo - Marymont Kaskada

Galeria: 

W czwartek 4 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. J. Ch. Paska 10 odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Organizatorem spotkania było Partnerstwo Marymont-Kaskada. Uczestnicy spotkania podzielili się swoimi pomysłami dotyczącymi zagospodarowania ogólnodostępnej przestrzeni w aspekcie integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej. Jedne z ciekawszych propozycji dotyczyły utworzenia nowej przestrzeni z elementami parku sensorycznego, co mogłoby ułatwić integrację z osobami niepełnosprawnymi oraz utworzenia nowego, wspólnego placu rekreacji dla seniorów i młodzieży.

Strony