VII edycja konkursu Seniorzy mają talent

Galeria: 

 
7 czerwca 2018 roku odbył się 7. finał konkursu „Seniorzy mają talent”,  we współpracy dziewięciu warszawskich Ośrodków Pomocy Społecznej z dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany, Rembertów, Śródmieście, Ursynów, Wawer, Wesoła, Żoliborz. Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrzów tych Dzielnic.
W tym roku organizatorem spotkania w Sali Widowiskowej Akademii Sztuki Wojennej, w Al. gen. Chruściela „Montera” był Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Wpłynęło 128 zgłoszeń indywidualnych i zespołowych w sześciu kategoriach twórczych. Żoliborz reprezentowali seniorzy z Żoliborskiego Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów i Domu Seniora „Piękny Brzeg”, Klubów Seniora:  Niezapominajka i Przy Kominku. Jury złożone z przedstawicieli każdej dzielnicy nie miało łatwego zadania. Wyłonienie najlepszych spośród wszystkich utalentowanych seniorów wymagało ogromnej odpowiedzialności i profesjonalizmu.
W kategorii Teatr, drugą nagrodę, statuetkę Mam Talent 2018 za program „Kobiety walczące” otrzymał Zespół „Pod Parasolem” z Domu Seniora „Piękny Brzeg”. W kategorii Plastyka, trzecią nagrodę jury przyznało Pani Zofii Chylickiej Z Żoliborskiego Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów za pracę Kasztanka Józefa Piłsudskiego oraz kolekcję strojów dla druhen i panny młodej. Pani Maria Mika z Klubu Seniora Niezapominajka, zajęła trzecie miejsce w kategorii Literatura za recytację własnej poezji z tomiku pt. Bajki i marzenia.